Fitness & Relaks

AEROBIK

Aerobik jest zestawem ćwiczeń, opierających się na bardzo intensywnej wymianie tlenowej.

Po co ćwiczyć?

 • Aerobik wzmacnia serce i płuca.
 • Pomaga kontrolować wagę i redukować tkankę tłuszczową.
 • Zmniejsza ryzyko zachorowania na cukrzycę, nadciśnienie i choroby krążenia
 • Podwyższa poziom dobrego cholesterolu, obniża poziom złego.
 • Stymuluje endorfiny, które poprawiają nasze samopoczucie i oddalają codzienne zmartwienia.
 • Zwiększa siłę mięśni i giętkość.
 • Pomaga na bezsenność.
 • Czyni Cię energiczną i wypoczętą mimo całego dnia pracy!

Regularny trening to świetny sposób, aby pozostać przez długie lata „fit” - bo też dla aerobiku nie ma przeciwwskazań wiekowych, o ile stawy są zdrowe. Jeśli będziemy pamiętać o utrzymywaniu odpowiedniego tętna podczas ćwiczeń, serce skorzysta podwójnie i cały układ krążenia dostanie tlenowy zastrzyk.

Instruktor: Ilona Ozimek

Termin zajęć: poniedziałek, środa 20.10.-21.00

Koszt: 60zł/mc (raz w tygodniu)


FITBALL

Fitball, forma ruchu wykorzystująca dużą gumową piłkę, to idealna alternatywa dla wszystkich osób chcących połączyć aktywny tryb życia ze świetną zabawą. Kulisty kształt wpływa na zaangażowanie wszystkich mięśni stabilizujących ciała, co wiąże się z potrzebą utrzymywania równowagi podczas wysiłku. Do zalet ćwiczeń z ową piłką należy duża ich skuteczność połączona z zabawą, brak ograniczeń wiekowych oraz możliwość wykonywania ćwiczeń praktycznie w każdym miejscu.
Efektywność: świetnie wpływa na napięcie i siłę mięśniową docierając do grup mięśniowych głęboko położonych poprzez nieustanne utrzymywanie równowagi.

Przyjemność: ruch z wykorzystaniem fitball dostarcza dużo radości, uśmiechu i pozytywnych doznań przypominając dziecięce gry.

Wyzwanie: związane jest z kulistym kształtem, a co za tym idzie niestabilnością, a początki ćwiczeń na niej są pozytywnie uciążliwe.

Ćwiczenia z piłka wpływają na:

 • poprawę napięcia mięśniowego
 • poprawę mięśni posturalnych (lepsza kontrola postawy)
 • poprawę koordynacji ruchowej (równowaga)
 • poprawę wytrzymałości mięśniowej
 • poprawę kondycji układu krążenia
 • zmniejszenie bólów pleców
 • zwiększenie ruchomości w stawach

Instruktor: Ilona Ozimek

Termin zajęć:poniedziałek, środa 21.00-21.50

Koszt: 60zł/mc (raz w tygodniu)


ZUMBA

Zumba to nowoczesny systemem fitness, dzięki któremu bawiąc się dbasz o kondycję i kształtujesz sylwetkę. Najważniejsze jest jednak to, że taki rodzaj sportu doskonale poprawia humor i ładuje pozytywną energią na długie godziny.

Żeby ćwiczyć ZUMBĘ wcale nie trzeba być mistrzem tańca. Kroki podstawowe są na tyle proste, że przypominają bardziej swobodne, imprezowe szaleństwo, niż żmudne ćwiczenia. Ta specyficzna forma ruchu to kombinacja rytmów latynoskich i międzynarodowych, tj. merengue, salsa, cumbia, reggaeton, flamenco, samba, taniec brzucha, cha-cha, rumba, twist .... i wiele innych. Szczegóły na stronie: www.z-team.pl

Instruktor: Michał Kurpet, Oliwier Zalewski

Termin zajęć: Wtorek 18.30 - 20.30, czwartek godz. 18.30 - 20.30

Koszt: cennik wg. ustaleń instruktora


MASAŻ

Masaż jest jedną z form relaksu, którego głównym celem jest poprawa stanu psychosomatycznego osoby masowanej poprzez odprężenie ciała i umysłu oraz zniwelowanie skutków stresu i zmęczenia w organizmie. Jest to zabieg naturalny polegający na mechanicznej stymulacji tkanek organizmu za pomocą rąk terapeuty. Oddziałuje on na skórę, tkankę łączną, tkankę tłuszczową, mięśnie, ścięgna, więzadła, powięzi, zakończenia nerwowe w skórze, układ krwionośny i limfatyczny a także na ośrodkowy układ nerwowy i układ hormonalny czyli na umysł i emocje człowieka. Ponieważ wywiera bezpośredni i pośredni wpływ na organizm, stanowi integralną część odnowy biologicznej.

Koszt: 30zł/30min

Termin masażu: do uzgodnienia, tel. 693 222 482