Taniec

Taniec Nowoczesny

Formacja Taneczna Reflex powstała w 2005r. Na zajęcia uczęszczają dzieci w wieku 7-12 lat. W swoim repertuarze formacja posiada układy w stylu hip-hop i etiudy taneczne. Każdego roku prezentuje się podczas festynów z okazji Dnia Dziecka i Święta Gminy w Jabłonnie, brała też udział w licznych konkursach tanecznych oraz przeglądach artystycznych.Podczas naszych zajęć dzieci mają możliwość rozwijania naturalnej, spontanicznej potrzeby ruchu i tańca. Na rytmice z elementami baletu uczą się koordynacji ruchów, panowania nad własnym ciałem, płynności ruchów, wdzięku. Mają okazję do improwizacji tanecznej w rytm muzyki klasycznej (i nie tylko klasycznej) na dużej przestrzeni w sali lustrzanej. Pod okiem instruktorki biorą udział w zabawach tanecznych – w elfy, tańczące księżniczki, śpiące królewny i in.

Instruktorzy: mgr Katarzyna Sobiecka-Tomporowska (instruktor, choreograf, właścicielka Studia Animacji "Strefa 1"), Martyna Czarnecka

Termin zajęć: środa 17.30-18.30 6-8 lat, 18.30-19.30 9-11 lat

                      czwartki 17.30-18.30 Reflexik, 18.30-19.00 Duety

Koszt: 60zł/mc


Balet (6-8 lat)

Magiczny urok baletu bierze się stąd, że jest on częścią świata teatru. Chcielibyśmy rozwinąć u dzieci osobowość, pasję, radość z tańca. Poprzez zabawę tańcem dzieci będą mogły odkryć swoją wrażliwość i piękno.

Program nauki tańca baletowego zakłada opanowanie minimalnej techniki tańca klasycznego oraz zdobycie umiejętności wykonania tańca w formie artystycznej. Wybranie odpowiedniego zestawu ćwiczeń pomoże w uzyskaniu prawidłowej pozycji całego ciała, uzyskaniu i utrzymaniu profesjonalnego wykręcenia nóg, zwiększeniu rozwartości. Ćwiczenia zwiększą sprawność ruchową i fizyczną, zwiększają takie cechy jak szybkość, siłę, zwinność a przede wszystkim równowagę, lekkość i płynność, świadomość ruchów, swobodę i koordynację. Opanowanie umiejętności ustawienia ciała, przenoszenia ciężaru ciała z nogi na nogę, próba utrzymania równowagi, świadome używanie stóp w kontakcie z podłogą.

Instruktor: Szkoła baletowa "Baletka"

Termin zajęć: Piątki 16.30-17.30

Koszt: 60zł/mc


Taniec współczesny  - Modern Jazz(6-9 lat)

Taniec współczesny oparty jest na idei baletu, ale pozbawiony jest jego sztywnych zasad. Kładzie nacisk na pokazanie emocji tancerza oraz opowiadanie tańcem - przekazywanie pewnej historii, idei poprzez ruchy charakterystyczne dla rodzaju tej opowieści. Taniec współczesny jest luźną formą tańca, to znaczy, że nie ma ograniczeń tak, jak w balecie, co do ustawienia ciała - tutaj tancerz ma ogromną dowolność w kreowaniu ruchu, wykorzystywany jest tu ciężar ciała, grawitacja, oddech, swingi itp.

Instruktor: Szkoła baletowa "Baletka"

Termin zajęć: Piątki 17.30-18.30

Koszt: 60zł/mc


BREAKDANCE zajęcia ruszą po zebraniu się grupy

W dzisiejszych czasach, gdzie wielu młodych ludzi ma problemy z zagospodarowaniem wolnego czasu, stajemy naprzeciw temu problemowi, pokazując, na czym polega i czym tak naprawdę jest dość modny i popularny w ostatnim czasie, a jednocześnie trudny i rozwijający się w naszym kraju taniec Break dance, który może stać się dla młodych ludzi pasją, hobby a nawet sposobem na życie.

Instruktor: Tomek "ŚWIDER" Świderski

Termin zajęć: Czwartek 19.00-2.00

Koszt: 60zł/mc