Wrzesień 2014

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kopenhadze

Do kalendarza atrakcji przygotowywanych przez GCKiS dla studentów Uniwersytetu III wieku już na stałe wpisała się wycieczka zagraniczna. Tym razem seniorzy naszej gminy odwiedzili stolicę Danii - Kopenhagę.

Pierwszym przystankiem czterodniowej podróży był Malbork. Po dwu godzinnym zwiedzaniu jednego z najpiękniejszych zamków na uczestników wycieczki czekał gorący posiłek w urokliwej knajpce „U Flisaka”.

Sołectwo Jabłonna - występ sceniczny numer 1

W sobotę 6 września w Starych Załubicach (gmina Radzymin) odbył się V Festiwal Aktywności Społecznej i Kulturalnej Sołectw. W tym roku naszą gminę reprezentowało sołectwo Jabłonna, które zdobyło pierwsze miejsce w kategorii dorobek artystyczny!

Święto Gminy Jabłonna – gwiazdą wieczoru Agnieszka Chylińska

W ostatnią niedzielę na terenie zespołu parkowo – pałacowego w Jabłonnie odbyła się impreza z okazji święta naszej gminy.

Tradycyjnie już, podczas Święta Gminy Jabłonna odbyły się zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody o Puchar Wójta Gminy Jabłonna. Kilkudziesięciu startujących w ramach Ligi Mazowsza 2014 zawodników, kilka tysięcy odwiedzających przez cały dzień plac konkursowy widzów oraz atmosfera sportowych zmagań nadały temu wydarzeniu wspaniałą atmosferę.

Finał Akcji Lato

Przez cały lipiec w placówkach Gminnego Centrum Kultury i Sportu odbywały się pełne atrakcji zajęcia w ramach Akcji Lato w Gminie Jabłonna. Ponad 300 dzieci uczestniczyło w zajęciach sportowych, plastycznych, muzycznych i tanecznych, wyjeżdżało na jednodniowe wycieczki i co najważniejsze – wspaniale się bawiło.