PARAFIALNY PIKNIK W CHOTOMOWIE

Święto zgromadziło ok 400 dzieci wraz z rodzicami. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji, między innymi dmuchane zjeżdzalnie, eurobungee, kulę sferyczną, ściankę wspinaczkową, pokaz strażacki wraz z gaszeniem wioski Smurfów z OSP Chotomów, prezentacja psów z sekcji poszukiwawczo- ratowniczej OSP Jabłonna, lokalne miody z pasieki Pana Marka Dudka, bezpłatne słodycze i napoje dla dzieci ufundowane przez GCKiS Chotomów oraz kiełbaska z ogniska.

Program artystyczny zaprezentowały dzieci z gminnego przedszkola w Chotomowie i niepublicznego przedszkola i żłobka WS Katarzyny Pietrzykowskiej. Czas umilały występy dzieci i młodzieży z sekcji tanecznej- zespół Euforia prowadzony przez Katarzynę Tomporowską i Martynę Czarnocką oraz sekcje wokalne pod kierunkim Mikołaja Zwolińskiego i Krzysztofa Wilusza z Gminnego Centrum Kultury i Sporty w Chotomowie. Inscenizację dla dzieci „Księżniczka na ziarnku grochu” przygotowali aktorzy teatru lalkowego Bajka pod kierunkiem Ewy Kutrowskiej. Na koniec muzyczny program rockowy dla młodzieży przygotował lokalny zespoł „Kogo to obchodzi” z Gminnego Centrum Kultury i Sportu oraz zespół „Restless”, w którym grają także mieszkańcy naszej gminy.

Na pikniku zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży w kategoria przedszkola: Chotomów moich marzeń i w kategoria szkoła podstawowa i gimnazjum: 1050 rocznica Chrztu Polski.

Nagrody dla zwycięzców ufundował wójt gminy Jabłonna Jarosław Chodorski i ksiądz proboszcz Leszek Kołoniecki.

Współorganizatorami i sponsorami atrakcji byli: ksiąc proboszcz Leszek Kołoniecki, Gminne Centrum Kultury i Sportu, Urząd Gminy Jabłonna oraz sołtysi i rady sołeckie wsi Chotomów i Dąbrowy Chotomowiskiej.

Tego dnia dopisywała zarówno świetna pogoda jak i wspaniałe humory dzieci. Najmłosi chętnie uczestniczyli w zabawach prowadzonych przez pirata.